top of page

Що таке кешбек? Просте пояснення

Кешбек не є новим поняттям в Україні. Можливість купувати щось дешевше є важливою частиною фінансової грамотності. Проте, часто нас цікавить чи оподатковується кешбек, які є види кешбеку та і, взагалі, чому хтось віддає нам частину власних грошей. З цими питаннями будемо розбиратись у нашій статті.


Що таке кешбек?


Кешбек, або "кеш бек" (від англ. Cashback – повернення готівки), – це повернення частини витрат за покупку. Чому вигідно користуватися кешбеком і як нараховується кешбек, дізнаєтесь у цій статті. Ми також пояснимо, що означає кешбек простими словами, як працює кешбек у банках і сервісах, та надамо поради, як отримати максимальну вигоду.


Кешбек - це один із видів програми лояльності, якою сервіси чи банки зацікавлюють користувачів співпрацювати з ними довший період часу. Кешбек-сервісам або банкам вигідний такий підхід, адже вони можуть привабити користувачів до своїх продуктів, а звичайним користувачам цікавий кешбек, адже він дозволяє економити та купувати товари чи послуги дешевше.


Як працює кешбек?

Структура кешбеку

Кешбек – це партнерська програма між банком, платіжним сервісом та покупцем. Коли ви здійснюєте оплату карткою або через інтернет, банк або сервіс отримує комісію за обслуговування. Частину цієї комісії повертають покупцю як кешбек. Це мотивує клієнтів користуватися послугами банку або сервісу.


Платіжний сервіс або банк може використати цю комісію на різні цілі. Наприклад, на маркетинг: запустити рекламу, опублікувати статті в інтернеті та інше. Це сприятиме їх популяризації та в майбутньому збільшить прибутки. Або ж частину цієї комісії можна повернути покупцю, щоб збільшить його лояльність до сервісу чи банку, а також сприяти рекомендаціям цього сервісу або банку друзям.


Таким чином, кешбек береться з комісії, яку отримав платіжний сервіс чи банк, за допомогою якого ви здійснили певну оплату.



Як отримати кешбек?


В Україні існує низка сервісів та банків, які нараховують кешбек за покупки. Повернення грошей за покупки не є чимось новим для нашої країни, а таму вже існує певна інфраструктура, яка дозволить безпечно здійснювати покупки з гарантованим поверненням незначного відсотку коштів.


Якщо ви бажаєте здійснювати покупки в інтернеті, то є багато великих онлайн-магазинів, які вже співпрацюють з кешбек-сервісами. Вам достатньо просто пошукати, які кешбек-партнери є в цього великого магазину і обрати найнадійніший.


Якщо ви бажаєте отримувати кешбек за оплату покупок карткою, то необхідно перевірити чи є у вашого банку опція кешбеку. Це зможна зробити на сайті банку або в службі підтримки. Там ви отримаєте вичерпну інформацію щодо можливостей. Якщо ж такої функції немає, ви можете знайти інший банк і користуватись вже його послугами, отримуючи кешбек.


З самого початку під кешбеком розуміли саме реальне повернення частини коштів від покупки користувачеві. Тобто, за кожну оплату вам повертались “живі” гроші, які ви згодом могли витратити на будь-які потреби без обмежень. Проте, часто під кешбеком розуміють і накопичувальні бонуси, милі та інші види програм лояльності, які передбачають зарахування “балів” на ваші облікові записи, які ви можете витратити тільки при нових покупках або на певні категорії товарів та послуг. Тому, важливо уважно ознайомлюватись з умовами кешбеку, які пропонують сервіси чи банки, перед тим як ви приймете в них участь.


Як користуватися кешбеком?

Щоб почати отримувати кешбек, необхідно:

  1. Вибрати банк, який пропонує кешбек на покупки.

  2. Зареєструватися в кешбек-сервісі для покупок в інтернеті.

  3. Перевірити, чи ваш магазин або банк підтримує функцію кешбеку.


Які є види кешбеку?

Банківський кешбек

Це кешбек, який нараховується за покупки, оплачені банківською карткою. Часто банки пропонують різні категорії кешбеку: за продукти, паливо, подорожі тощо.


Кешбек-сервіси

Це сервіси, які співпрацюють з онлайн-магазинами. Ви отримуєте кешбек, якщо здійснюєте покупки через їхній сайт. Зазвичай гроші можна вивести на карту або витратити на нові покупки.


Часто, кошти, які повернуті як кешбек неможливо відразу вивести на картку. Є обмеження по сумі переведення (наприклад, можливо вевести суму від 100 гривень) або по терміну (наприклад, кошти переводяться на вашу картку тільки раз на місяць). Таким чином сервіси та банки знижують операційне навантаження, щоб не треба було здійснювати часті та дрібні транзакції.


Чи оподатковується кешбек?

Так, згідно з українським законодавством, кешбек є доходом, який оподатковується:

  • Податок на доходи фізичних осіб – 18%.

  • Військовий збір – 1,5%.

Наприклад, із кешбеку 25 грн на руки ви отримаєте 20 грн 12 коп після сплати податків.


Корисний калькулятор: Калькулятор кешбеку



Національний кешбек: як працює програма?


Національний кешбек — це державна програма, яка дозволяє отримувати 10% кешбеку за покупки товарів українського виробництва у магазинах, що підтримують ініціативу. Програма створена для підтримки вітчизняних виробників та стимулювання економіки країни.


Основні особливості програми:

  • Учасники програми: українські виробники та магазини, які добровільно долучились до програми.

  • Розмір кешбеку: 10% від суми покупки, якщо товар бере участь у програмі.

  • Обмеження: кешбек не діє на підакцизні товари, а мінімальна сума для нарахування — 2 грн, максимальна — 3000 грн на місяць.

  • Використання кешбеку: отримані кошти можна витратити на локальні послуги (медицина, кіно, спорт, ресторани), оплату комунальних послуг або пожертвувати на підтримку ЗСУ.

  • Виплата кешбеку: нараховані кошти можна перевірити у застосунку "Дія" наступного дня, а зараховуються вони раз на місяць.


Програма діє до 31 січня 2025 року, і всі кошти, які залишаться на рахунку після цієї дати, будуть недоступні.

Детальніше про умови та реєстрацію дізнайтеся на офіційному сайті програми.


Comentarios


Ми у Telegram. Підписуйтесь на наш канал CoinToCoin

Останні статті

Нові калькулятори

Рекомендовані статті

bottom of page